Adama Mickiewicza 38, 37-700 Przemyśl
(16) 676 80 40 kontakt@toska.com.pl
Wszystko o chirurgicznej korekcie powiek

Czy budzisz się z piekącymi oczami?

Poranne budzenie się jest wystarczająco trudne, ale dla tych, którzy budzą się z piekącymi oczami, jest to jeszcze gorsze! Oczy swędzą, są przekrwione, opuchnięte i oczywiście pieką. To okropne poranne uczucie może być spowodowane zespołem suchego oka, reakcją alergiczną, zapaleniem błony naczyniowej oka, różowym okiem, a nawet obcą substancją wewnątrz oka. Czasami uczucie pieczenia pojawia się również dlatego, że gruczoły łzowe są zatkane przez zanieczyszczenia lub bakterie i nie produkują już niezbędnych łez i olejków, które zatrzymują wilgoć.

Na szczęście istnieją środki zaradcze, które pozwalają łatwo wyleczyć pieczenie oczu. Wizyta u optometrysty, który może zbadać Twoje oczy i określić przyczynę pieczenia oczu, jest kluczem do otrzymania dokładnej diagnozy i skutecznego leczenia. Optometrysta może stwierdzić, że gruczoły łzowe są zatkane i należy je oczyścić za pomocą preparatów Blephex lub Lipiflow, w takim przypadku zmiana stanu oczu powinna nastąpić w ciągu kilku dni. W cięższych przypadkach okulista może przepisać krople lecznicze do oczu.

Istnieją również sposoby, które można podjąć w domu, aby znaleźć ulgę i uniknąć czynników, które mogą wywołać pieczenie oczu:

  • W przypadku łagodnego podrażnienia oczy należy oczyścić ciepłymi okładami lub sztucznymi łzami.
  • Unikaj zbyt długiego przebywania na słońcu i zawsze noś okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, gdy jesteś na zewnątrz.
  • Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, rozważ zainwestowanie w soczewki wyższej jakości lub soczewki dzienne, które pomagają oczom zachować wilgoć.
  • Sprawdź, czy któryś z Twoich leków nie ma skutków ubocznych obejmujących suchość oczu. Być może trzeba będzie przedyskutować z lekarzem alternatywne opcje.
  • Stosuj zrównoważoną dietę, która zawiera witaminy i olej rybny (który może pomóc stymulować produkcję łez).

Jeśli jesteś zmęczony budzeniem się z piekącymi, zaczerwienionymi oczami, poszukaj leczenia u optometrysty, aby znaleźć długotrwałą ulgę. Prawdziwi eksperci okulistyczni mogą sprawić, że Twoje poranki będą wolne od bólu, poza irytującym brzękiem budzika.