Adama Mickiewicza 38, 37-700 Przemyśl
(16) 676 80 40 kontakt@toska.com.pl
Wszystko o chirurgicznej korekcie powiek

Ortokeratologia (soczewki Ortho-k)

Ortokeratologia to proces, który wykorzystuje specjalnie zaprojektowane soczewki kontaktowe GP do tymczasowej zmiany konturu rogówki w celu zmniejszenia krótkowzroczności (nearsightedness).

Ortokeratologia nosi przydomek "ortho-k" i czasami nazywana jest reshapingiem rogówki (CR), refrakcyjną terapią rogówki lub kształtowaniem wzroku.

Niektóre nowe konstrukcje soczewek ortho-k są również dostępne w przypadku dalekowzroczności i starczowzroczności. Badania wykazały również, że konstrukcje soczewek ortokeratologicznych spowalniają postęp krótkowzroczności.

Dobrymi kandydatami do ortokeratologii na Florydzie są dzieci w wieku od 8 do 12 lat z postępującą krótkowzrocznością, a także większość nastolatków i dorosłych, chociaż najlepsze wyniki uzyskuje się u osób poniżej 40 roku życia. Ortho-k jest zalecany dla niskiej lub łagodnej krótkowzroczności (-4 dioptrii lub mniej).

Do osób, które nie są dobrymi kandydatami, należą osoby z zespołem suchego oka, dużą źrenicą lub wysoką krótkowzrocznością.

Proces ortokeratologii

Jeśli specjalista w Miami uzna, że jesteś dobrym kandydatem do leczenia ortokeratologicznego, będziesz nosić specjalnie zaprojektowane soczewki GP tylko w nocy. W fazie leczenia trwającej od jednego do dwóch tygodni krótkowzroczność jest stopniowo zmniejszana.

Ponieważ wzrok będzie się zmieniał, konieczne będzie noszenie jednorazowych miękkich soczewek w ciągu dnia.

Po zakończeniu leczenia, możesz nosić soczewki GP tylko w nocy i widzieć dobrze w ciągu dnia bez soczewek korekcyjnych. Niektórzy ludzie muszą nosić soczewki tylko co drugą noc, a nawet raz lub dwa razy w tygodniu, aby utrzymać efekt.

Konieczne są regularne wizyty u specjalisty, aby upewnić się, że soczewki są dobrze dopasowane, a Twoje oczy zdrowe.

Ponieważ podczas snu soczewki ściśle przylegają do oka, szczególnie ważne jest czyszczenie i dezynfekcja soczewek po ich zdjęciu każdego ranka.

Sprawdź koszt ortokeratologii (soczewek Ortho-k) i skonsultuj się z terapeutą dopasowującym soczewki Ortho-k w naszej placówce w Miami już dziś.