Adama Mickiewicza 38, 37-700 Przemyśl
(16) 676 80 40 kontakt@toska.com.pl
Wszystko o chirurgicznej korekcie powiek

Opadające powieki. Jak wygląda KOREKCJA POWIEK, czyli odmładzanie skóry wokół oczu

korekta powiek

Okazuje się, że problem z opadającymi powiekami dotyczy obecnie wielu osób. Dodają one lat i tylko przez pewien czas będzie można je ewentualnie ukrywać makijażem, Z czasem mogą one nawet utrudniać widzenie. Blepharoplastyka to określenie zabiegu, w ramach którego usuwany będzie nadmiar skry oraz tłuszczu z okolicy górnych oraz dolnych powiek. Przeprowadza się taki zabieg w znieczuleniu miejscowym i będzie trwać około pół godziny. Nacięcia górnych i dolnych powiek zostają ukrywane w naturalnym załamaniu powiek. Podczas zabiegu zgodnie z wcześniej ustalonym szkicem usuwa się nadmiar skóry, często także woreczki tłuszczu.

Kiedy wykonuje się zabieg korekcji powiek?

Na taką korekcję decydują się przede wszystkim osoby w wieku dojrzałym, gdy skóra powiek straciła elastyczność i stała się obwisła. W takich przypadkach tworzą się nieestetyczne worki pod oczami, skóra będzie pomarszczona a osoba będzie wyglądać na cały czas zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Takich wiszących powiek nie da się ukrywać pod makijażem, nie można ich poprawić przez zastosowanie drogich kremów. Może się tak stać, że ten problem będzie utrudniał nam noszenie okularów. Niekiedy takżę osoby młode muszą z tym problemem sobie radzić i będzie on uwarunkowany genetycznie.

Kto może poddać się zabiegowi korekcji powiek?

Chirurgicznej korekcji opadających powiek poddać się mogą kobiety jak i mężczyźni, którzy mają dobre zdrowie. Stałe przyjmowanie leków może być elementem, który uniemożliwi nam taki zabieg. Kandydaci do zabiegów muszą być zdrowi psychicznie. Korekcja powiek będzie takim zabiegiem, który może poprawić wygląd twarzy oraz samopoczucie i postrzeganie przez inne osoby. Zabieg może nie spełniać w 100% oczekiwań pacjenta i dlatego wcześniej trzeba się umówić na konsultacje z lekarzem, który będzie miał ten zabieg dla nas wykonać.

Korekcja powiek - przeciwwskazania do zabiegu

Taki zabieg nie będzie realizowany, gdy pacjent ma takie problemy jak nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze, choroby oczu, serca, cukrzyca czy choroba Graves-Bassedova. Zanim będzie się wykonywać taki zabieg konieczne są dodatkowe badania krwi i dodatkowe badania jeśli będą ku temu wskazania.

Korekcja powiek - jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem lekarz powinien nam podpowiedzieć o tym jakie są przygotowania, którym należy się poddać. Przed każdym zabiegiem będzie konieczne wykonywanie morfologii a także oznaczenie grupy krwi, czasu krzepnięcia czy też poziomu glukozy i elektrolitów jaki jest we krwi. Na dwa tygodnie przed zabiegiem przestajemy przyjmować takie leki, które na krzepliwość mają wpływ. Kobiety nie powinny mieć takiej operacji w czasie trwania miesiączki. Przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów oraz spożywać alkoholu. Nie można zażywać aspiryny czy witaminy E na 10 dni przed zabiegiem. Zabiegi nie będzie także wykonywany, w sytuacji, gdy pacjent będzie chory albo zażywa antybiotyki. Dlatego, jeśli mamy zaplanowany taki zabieg będzie trzeba myśleć o tym, by rzeczywiście dbać o swoje zdrowie, by uniknąć zachorowania.